Dr. Šiuslerio druskos

Cholesterolis

Kas yra cholesterolis?

Cholesterolis yra riebalų rūšis, kuri yra būtina, kad organizmas tinkamai funkcionuotų. Tačiau per didelis cholesterolio kiekis gali būti žalingas. Jis gali kauptis arterijose ir susiaurėti arba užsikimšti, o tai gali sukelti širdies ligas ir insultą. Su maistu vartojami sotieji riebalai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, galinčių lemti didelį cholesterolio kiekį. Sočiųjų riebalų yra gyvulinės kilmės produktuose, pavyzdžiui, mėsoje, svieste ir sūryje. Jų taip pat yra kai kuriuose augaliniuose aliejuose, pavyzdžiui, kokosų aliejuje ir palmių aliejuje. Kita vertus, nesotieji riebalai apsaugo nuo per didelio cholesterolio kiekio. Tai polinesotieji riebalai, pavyzdžiui, esantys žuvyje, ir mononesotieji riebalai, pavyzdžiui, alyvuogių aliejus. Todėl sočiųjų riebalų pakeitimas nesočiaisiais riebalais gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ligų bei insulto riziką.

Cholesterolis žmogaus organizme atsiranda keliais būdais: jis yra sintetinamas žmogaus kepenyse arba jį žmogus gauna iš gyvūninės kilmės produktų. Cholesterolis – žmogaus organizmo ląstelių sudėtinė dalis, kuri reikalinga antinksčių žievės gyvybiškai svarbių hormonų sintezei, lytinių hormonų, tulžies rūgščių ir kt. gamybai. Dėl per didelės cholesterolio koncentracijos kraujo plazmoje kyla sveikatos problemų: vystosi širdies ir kraujagyslių bei kitokios ligos.

Cholesterolis kraujyje gali viršyti normą dėl padidėjusio sočiųjų riebalų suvartojimo su maistu. Nesotieji riebalai saugo nuo per didelio cholesterolio kiekio. Kai kurie žmonės turi polinkį aukštam cholesterolio kiekiui.

Priklausomai nuo Jūsų amžiaus, dažniausiai cholesterolis svyruoja nuo 4.5 iki 6.0 mmol/l. (žr. lentelę)

Kaip galite sau padėti?

  • valgykite sveiką ir įvairų maistą
  • nevalgykite per daug riebaus maisto
  • kasdien valgykite  vaisių ir daržovių
  • gamindami maistą naudokite kaip galima mažiau druskos
  • venkite alkoholio
  • meskite rūkyti
  • užsiimkite aktyvia fizine veikla
  • Šiuslerio druska Nr. 6 – cholesterolio apykaitai

Nr.6 – Kalium Sulfuricum
Kepenų druska, vartojama esant lėtiniams uždegimams, lėtai medžiagų apykaitai, cholesteroliui.

Kaip vartoti:
Kadangi kai miegame, kepenys veikia aktyviai ir cholesterolio gamyba didžiausia,
Šiuslerio druską Nr. 6 rekomenduojama vartoti vakare:
1-2 tab. nuo 18 iki  20 val. ir
1-2 tab. nuo 21 iki  22 val.

Galima vartoti kartu su kitais vaistais, skirtais cholesteroliui mažinti.
Pašalinis poveikis nepastebėtas.
Riebalų apykaitai reguliuoti galima kartu vartoti ir  Šiuslerio druską Nr. 9

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt;  Reklamos teksto parengimo data: 2016.11.02

Pastaba: Šiuslerio druskos palengvina simpotmus ir skatina gijimą. Šiuslerio druskų terapija gali būti naudojama savigydai esant lengviems negalavimams. Jei simptomai rimti – būtina gydytojo konsultacija, kuris įvertins Jūsų būklę.

12drusku.lt

Komentuoti

Užduokite savo klausimą apie šiuslerio druskas