Dr. Šiuslerio druskos
mineralinės druskos 12 druskų

Mineralinės druskos: raktas į gerą sveikatą?

Galbūt esate girdėję apie makroelementus – tokias medžiagas kaip angliavandeniai, riebalai ir baltymai, kurių organizmui reikia daug, kad jis tinkamai funkcionuotų. O kaip yra su mikroelementais? Tai mineralai, kurių organizmui reikia mažais kiekiais, kad jis galėtų atlikti svarbiausias funkcijas. Nors anksčiau apie juos galbūt nesate girdėję, mikroelementai yra būtini gerai sveikatai. Atidžiau pažvelkime, kodėl.

Kas yra mikroelementai?

Mikroelementai – tai mineralai, kurių organizmui reikia nedideliais kiekiais, kad atliktų svarbiausias funkcijas. Yra dviejų rūšių mikroelementai: vitaminai ir mineralai. Vitaminai yra organiniai junginiai, kurių reikia organizmui augti ir vystytis. Kita vertus, mineralai yra neorganiniai elementai, kurių organizmui reikia įvairiems biocheminiams procesams. Tiek vitaminų, tiek mineralinių medžiagų galima rasti maiste, kurį valgome.

Kodėl svarbūs mikroelementai?

Mikroelementai yra svarbūs, nes jie atlieka svarbų vaidmenį daugelyje organizmo fiziologinių procesų. Pavyzdžiui, geležis reikalinga hemoglobinui – baltymui, pernešančiam deguonį kraujyje – gaminti. Kalcis reikalingas kaulams ir dantims formuotis. Jodas reikalingas skydliaukės veiklai. Be pakankamo mikroelementų kiekio šie ir kiti svarbūs procesai negalėtų vykti.

Kaip gauti pakankamai mikroelementų

Geriausias būdas gauti pakankamai mikroelementų – subalansuota mityba, į kurią įeina įvairūs visų maisto produktų grupių produktai. Tačiau kai kurie žmonės gali negauti visų reikalingų mikroelementų vien tik su maistu ir jiems gali prireikti maisto papildų. Jei manote, kad jums gali prireikti papildų (pvz. Mineralinių druskų), pasitarkite su gydytoju arba profesionaliu dietologu, kad sužinotumėte, ar jie jums tinka.

Mikroelementai gali būti ne taip gerai žinomi kaip makroelementai, tačiau jie yra tokie pat svarbūs gerai sveikatai. Šios maistinės mineralinės medžiagos atlieka svarbų vaidmenį daugelyje organizmo fiziologinių procesų ir turi būti gaunamos su maistu arba papildais. Todėl kitą kartą eidami į maisto prekių parduotuvę būtinai pasiimkite maisto produktų, kuriuose gausu mikroelementų! Jūsų kūnas jums padėkos!

12drusku.lt

Komentuoti

Užduokite savo klausimą apie šiuslerio druskas